Актуелно Дополнителни информации Огласи

Анкетен прашалник за утврдување на приоритетите во Буџетот на Општина Росоман за 2021 година

Општина Росоман согласно насоките добиени од страна на Министерството за финансии, а врз основа на Законот за Буџети и Законост за финансирање на единиците на локалната самоуправа го започна процесот на изработка на нацрт-буџетот за 2021 година.

Со цел да се активираат жителите во процесот на креирање на буџетот на општината и да се алоцираат средствата во согласност со нивните потреби, креиран е прашалник преку кои жителите ќе можете да партиципираат во утврдување на приоритетите во Буџетот на Општина Росоман за 2021 година.

Прашалникот се состои од неколку кратки прашања и истиот нема да ви одземе повеќе од 10 минути.

Прашалникот можете да го испратите на email: opstrosoman@yahoo.com